קפוץ לתוכן

Polar M400 – ביקורת מוצר


נתחיל בוידוי. ה-Polar M400 החדש שרכשתי לאחרונה, הוא ה-Polar הראשון שלי.
אחרי שנים ארוכות של ריצה עם שעוני Garmin החלטתי לנסות משהו חדש, וכמו כל התחלה – גם ההתחלה הזו היתה קשה. קצת כמו לעבור מאייפון לגלקסי, מ-PC למקינטוש, גרמין ופולאר הם עולמות די שונים. זה לא אומר שאי אפשר להתרגל די מהר, ואחרי שמתרגלים – מגלים עולמות חדשים ולא רעים בכלל.
 
נתחיל בקצת רקע. ה-M400 הוא חלק מדור חדש של שעוני GPS שמשדרים קלילות: הרצועה שלהם דקה יותר ובאופן כללי הם נראים יותר כמו שעון פיטנס מאשר שעון ריצה. זה דבר טוב, הם לא מכבידים על היד והם אפילו די אופנתיים (שלי ורוד, אז בכלל). גם המחיר שלהם קליל משמעותי מהשעונים המתקדמים, ואלא אם אתם טריאתלטים, איירון-מנים או אנשים שאוהבים שעונים סופר משוכללים עם מלא פיצ׳רים שאני אישית לא יודעת להשתמש בהם גם כשיש לי אותם – השעון הזה יספיק לחלוטין לרצים מתחילים, וגם לרצים מתקדמים המשתתפים בתחרויות ורצים מרתונים. כן, הוא לא יוכל לנווט אתכם מסלול לא מסומן באמצע היער. השאלה אם אתם צריכים שהוא יעשה את זה. אם לא, חבל על הכסף ועל החיים הקשים. פולאר M400 הוא מה שנקרא: Easy to use. מדובר במוצר סופר פונקציונלי, ויש לו כמה פיצ׳רים מגניבים שאגע בהם בהמשך.
 
אז הדבר הראשון שחשוב לציין הוא משקלו וגודלו של השעון, אחד היתרונות הגדולים שלו. הוא דק מאוד (11.5 מ״מ) וקל מאוד (שוקל 56.6 גרם). הוא גם מדויק במדידה, יותר מהרבה שעונים אחרים שהתנסיתי בהם. 

                                   
 
 מסך התצוגה בזמן הפעילות מכיל שלושה מסכים מתחלפים, שכל אחד מהם יכול להציג את מה שתבחרו מתוך רשימה נאה של אפשרויות. את התכנות הראשוני של השעון ובחירת המסכים ניתן לעשות דרך תוכנה נוחה בשם FlowSync שמתקינים על המחשב, מחברים את השעון, והכל די קורה מעצמו. לאחר סנכרון ראשוני תצטרכו להזין את כל הפרטים האישיים שלכם, את מטרות הכושר שלכם, ואז תעברו להגדרות של השעון. כמו כן אפשר ורצוי להוריד את האפליקציה של FlowSync לטלפון וכך תוכלו לסנכרן את השעון עם הטלפון שלכם, כולל לוח פגישות, הודעות ומיילים שהשעון יכול להציג באמצעות חיבור Bluetooth.
 
בכל מקרה יש סרטון התקנה של פולאר ביוטיוב שמסביר הכל: https://www.youtube.com/watch?v=DNKhBsWwMbM
 
ואם כבר נגענו במסך התצוגה, זה המקום לציין שמדובר במסך די בסיסי של 33 מ״מ. לא תקבלו פה נתונים יותר מדי מורכבים במהלך הריצה, ואין פה עיצוב או אנימציות שיעיפו לכם את הכובע, רק מה שבחרתם להציג שינוע בצורה נוחה על ידי לחצן צדדי. אפשר גם להפסיק את הפעילות ולחזור אליה על ידי לחיצה פשוטה בצד. אפשר כמובן לאפס את ההקפה (טוב לאימוני אינטרוולים ומהירות) בצורה פשוטה על ידי לחיצה על לחצן ה-start. בניגוד לשעוני המגע למיניהם, הכפתורים הצדדיים פה עושים את העבודה ולא יילחצו לכם בטעות. את מה שהפולאר לא עושה בתחכום, הוא מפצה בנוחות ושימושיות יוצאות דופן. מה שהופך אותו לשעון אידיאלי עבור אנשים שאין להם כוח ליותר מדי אפשרויות, וצריכים פשוט לראות מה הם עושים בצורה הכי נוחה ומהירה. עוד אציין, כי אפשר לראות את המסך היטב בחשיכה על ידי לחצן תאורה וגם באור שמש בוהק הוא מציג היטב.
 
בצד האחורי של השעון יש את החיבור לכבל ה-USB שניתן לחבר למחשב בקלות לצורך הטענה או סנכרון.
 
יתרון משמעותי של ה-M400, שאם תענדו אותו כל היום הוא ימדוד עבורכם הכל: הוא יכול לשמש גם כשעון ריצה אבל גם כשעון פיטנס ואפילו כמודד צעדים. יש לכם אפשרות להגדיר סוגי אימון מגוונים, מעבר לריצה אפשר להגדיר גם אימוני כוח, אימון קרוספיט, יוגה, אימון רכיבה ועוד עשרות אפשרויות. באימונים שלא כוללים תנועה ממקום למקום, השימוש ברצועת הדופק (שאינו נמדד מרצועת השעון) קריטי.
כשתמזגו אותו עם הטלפון באמצעות ה-Bluetooth, השעון גם ישלח לכם התראות דרך הטלפון ויזכיר לכם שאתם צריכים לצאת כבר מהמיטה ולהתחיל להתאמן, או במקרה ולא התאמנתם כבר מספר ימים, הוא יגער וינזוף בכם. אם אתם מהאנשים שאוהבים את שיחות העידוד האלה ממוצרים טכנולוגיים, הפולאר יידע כבר להלהיב אתכם.
 
באשר לריצה עם השעון, פיצ׳ר מבריק שיש בשעון הזה ודווקא אין בהרבה מתחרים במחיר דומה לשלו, הוא הגדרת אימונים ספציפיים. לדוגמה אימון אינטרוולים בו תוכלו להגדיר מראש זמן חימום וזמן שחרור ולהכניס מטרות ביניים כמו למשל להישאר בדופק או בקצב מסוים למשך זמן מסוים. אתם יכולים גם לבצע ״אימון מבחן״ למשך 15 דקות שייתן לכם מדידה די מדויקת של קצב ודופק הסף שלכם.
 
השעון עמיד למים בגובה של עד 30 מ׳. כאמור, אי אפשר להזין לתוכו מסלולים ולנווט בהם יחד איתו אבל יש לו את אפשרות הניווט הבסיסית של ״קח אותי להתחלה״. הוא יכול להציג גם נתוני גבהים מכל ריצה אם תבחרו באופציה הזו בעת תכנות המסכים. במחיר שלו, בכלל לא צפוי שיהיו כל האופציות הללו ואני הופתעתי לטובה לגלות אותן. 
 
לגבי האפליקציה של פולאר המאפשרת לראות את כל האימונים על גבי מסך הטלפון, דווקא פה אין הרבה במה להשוויץ. לא מדובר באפליקציה משוכללת במיוחד בעלת אלמנטים חברתיים כלשהם, אלא פשוט כזו המציגה את הנתונים של הפעילויות האחרונות על מפה וירטואלית ועל גרף, ומראה את הפעילות היומית והשבועית, את העמידה ביעדים וכדומה.
 
גרסת הדסקטופ, לעומת זאת, קצת יותר מעניינת. הדבר הכי מעניין הוא המפה הסוציאלית בה אפשר לבקש לעקוב אחרי אנשים קרובים המשתמשים גם הם באפליקציה ומעלים אליה את נתוני האימונים שלהם. כמו כן אפשר ליצור באתר את אותן פעילויות מוכנות מראש שהזכרתי קודם, לשנות את התצוגה של המסכים, לראות תוכניות אימונים מומלצות ועוד. אפשר גם לייצא את כל המידע של האימונים לקבצים מסוגים שונים.


 
 

מבחינת חיי סוללה, על פי פולאר הסוללה מחזיקה למעקב של 
8 שעות של GPS ודופק, או 24 שעות של פעילות יומיומית רגילה.
ההצהרה הוכיחה את עצמה בפועל, השעון עדיין היה עם שליש סוללה אחרי 3 אימונים בערך – שכל אחד מהם ארך כשעתיים.

יחסית למשקלו ואופיו הקליל של ה-Polar M400, התפקוד שלו מצוין. הוא מוצא אות GPS בקלות ובמהירות, מציג את הנתונים בצורה ברורה ונוח מאוד לשימוש. הוא שעון אמין ולמרות המראה הלא קשוח שלו, נראה שהוא מחזיק יפה והקליטה שלו היתה מצוינת גם באימון שטח ביער. הדבר היחיד שהיה קצת מבאס הוא שאין אפשרות להזין לתוכו מסלול, ואין דרך ממש לנווט איתו בטריטוריה לא מוכרת.
בסיום האימון הוא מציג את סיכום האימון בצורה יפה כולל כל הנתונים מהריצה (ה-LAP עם המהירות הכי גבוהה, ממוצעים, גבהים, קלוריות, זמן, מעבר מהיר על כל ה-LAPS באימון, שיאים אישיים אם ישנם ועוד).
  
השורה התחתונה
האם לקנות את ה-Polar M400? אם אתם רצים עד רמת המרתון, ועל אחת כמה וכמה אם אתם רצים מתחילים או כאלה שעושים מגוון של פעילויות חוץ מריצה ורוצים להשתמש בשעון לכל הפעילויות שלכם – אז התשובה היא חד משמעית, כן.
יחסית למחיר שלו, מדובר בשעון שמציע הרבה יותר משעונים במחיר הזה בחברות מתחרות. מצד שני, אם אתם זקוקים לשעון בשביל רכיבות מאתגרות בשטחים הרריים וזקוקים לסטטיסטיקות מורכבות וניווטים בשטח, עדיף לכם ללכת על ה-Polar V800, שגם עולה כפול.
בקיצור, אם אתם אוהבים לרוץ ולהתאמן ורוצים שעון שייתן לכם את כל הדברים הבסיסיים הנחוצים לאימון, וגם קצת מעבר לכך, ה-M400 הוא תמורה טובה מאוד למחיר.
 
יתרונות
  • מודד GPS, דופק ופעילות יומיומית כמו צעדים ושינה
  • עדין וקל יחסית לשעוני GPS
  • פיצ׳רים טובים מאוד יחסית למחיר
  • חיבור וסנכרון עם הטלפון והמחשב
 
חסרונות
  • אין מדידה של דופק מתחת למים (השעון עצמו עמיד למים עד 30 מ׳)
  • אין ניווט במסלולים 
  • אין מדידה של דופק מרצועת השעון (יש צורך ברצועת דופק)
 
Polar M400 זמין לרכישה במחיר מצוין ב-KPM Shop

שיתוף


תגובות