קפוץ לתוכן

מסכמים את מרתון סמסונג תל-אביב 2017

 
עם מספר שיא של 40 אלף רצים, יצא לדרך מרתון סמסונג תל-אביב 2017, אירוע הספורט היחיד בישראל בו אפשר לרוץ כמעט ברחבי כל העיר תל-אביב וליהנות ממוזיקה, אטרקציות, עשרות אלפי מעודדים וחגיגה אמיתית של ריצה. אז מה היה לנו השנה?
 
"עיר המרתון" בשדרות רוקח התחילה להתעורר לחיים ביום שישי בשעה 6 בבוקר. היו אלו רצי חצי המרתון שהוזנקו ראשונים (אחרי מקצה אופני היד), אחד המקצים הגדולים שכלל 10,300 רצים שהגיעו לרוץ בשביל הכיף, בשביל לשפר תוצאה, בשביל הספורט ואולי בכלל בשביל מישהו אחר שזקוק לתמיכתם. אחד הדברים היפים במרתון סמסונג תל-אביב הוא שמדובר באירוע מיוחד במינו בנוף המרוצים בישראל. מתחרים בו רצים מקצועיים לצד רצים מתחילים, כאלה שרצים בעשרות מרוצים לעומת רצים שזו הפעם הראשונה שלהם על קו הזינוק, וכולם מזנקים יחד בהרמוניה מופלאה.


 
אחריהם הוזנקו בשעה 7:00 בבוקר רצי המרתון המלא, 2700 רצים שזכו השנה בשל תזמון חדש והפרדת מסלולים, למסלול כמעט סטרילי ללא התנגשויות עם מקצים אחרים וללא עומסים וצפיפות. מקצה המרתון השנה נחשב למקצה המרתון הגדול בתולדות מרתון תל-אביב והגדול בארץ. הראשון לסיים את מסלול המרתון הוא האתיופי גזו בלטה מקונן שסיים בזמן של 2:12:23, במרחק של כמעט 2 דקות משיא המסלול שנקבע בשנת 2015. ראשון מבין הישראלים סיים מארו טפרי, בזמן 2:27:26.
עוד מסיים חשוב ובולט של המרתון הוא שי ראשוני, איש ברזל בעברו העומד בראש עמותת ״פרס לחיים״ שאובחן כחולה ALS בשנת 2011 וכיום משותק בכל גופו, מחובר למכונת הנשמה, ללא יכולת לדבר. ראשוני חלם להשתתף במסלול המרתון, וכך הצטרפו אליו למעלה מ-10 מלווים, ביניהם אולטרה-מרתוניסטים ואנשי ברזל, שהקימו את קבוצת Life Is Good, התאמנו איתו במשך חודשים והגיעו יחד איתו לקו הסיום בזמן של 5:45 שעות. ההתרגשות היתה בשיאה, גם של ראשוני וגם של מארגני המרתון שאפשרו לזה לקרות.
 

החל מהשעה 8:00 בבוקר הצטרפו אל המרתוניסטים וחצי המרתוניסטים גם 18,600 רצי 10 ק״מ, ביניהם אצנים מובילים מהארץ ומחו״ל, ו-7,100 רצי 5 ק״מ. לראשונה התקיימו שידורי פייסבוק לייב בעמוד המרתון ועמוד כפיים אקטיב, במסגרתם צולמו קווי הסיום של מסלולי המרתון, חצי מרתון ו-10 ק״מ, כך שמשפחות וחברים יכלו לעקוב מהבית אחרי רגעי הסיום של קרוביהם.
 
שבוע המרתון נפתח עם האקספו הגדול והמרשים במדינה – אטרקציות, מתחמי פעילות, מציגים בתחום האקטיב לייף סטייל, מתחם הרצאות מקצועיות של מאמנים ותזונאים, חנות קונספט של סמסונג ושל אדידס ובסיכום מסיבת הפסטה המסורתית. כ-15 אלף מבקרים הגיעו לאקספו מדי יום.

השנה בחרה סמסונג בקונספט ״רצים, משחקים, תורמים״ והקימה מתחם גיימינג ענק, בנוסף למשחק אינטרנטי, בו אנשים יכלו לשחק ולצבור מטבעות, כאשר כל מטבע מתורגם לתרומה שסמסונג מעניקה לפרויקטים חברתיים למען הקהילה. בסיכום כל הפעילויות נתרמו 2,090,638 ש״ח לקהילה.
בנוסף, גם השנה המשיכה סמסונג בפרויקט ״מעבירים את זה הלאה״ ואספה בגדים, ולראשונה גם צעצועים, במתחם האקספו ובקו הזינוק ביום המרתון. אותם בגדים וצעצועים הועברו לעמותות.

  
 
ביום רביעי יצא לדרך מיני מרתון ילדים במתחם שרונה, בו השתתפו כ-1,500 ילדים, שנהנו משלל אטרקציות לפני, במהלך ואחרי המרוץ. ההורים, שליוו את הילדים במסלולים מותאמים, הביאו את הילדים לטעום טעימה קטנה מחוויה של מרוץ. כולנו תקווה כי הילדים האלה יתבגרו, יגדלו ויגיעו גם למסלולי הריצה למבוגרים ביום מן הימים.
 
אבל אירוע השיא הוא כמובן המרתון עצמו. חמישה מסלולים שהוזנקו ביום שישי: מרתון, חצי מרתון, 10 ק"מ, 5 ק"מ ומרוץ אופני-יד. נהר של רצים שמילא את רחובות העיר המרכזיים: אבן גבירול, דיזנגוף, טיילת החוף, שדרות רוטשילד, כיכר הבימה, נמל יפו ועוד. הרצים נהנו מחלוקה מתוזמנת היטב של מים בחסות ״מי עדן״, משקאות איזוטוניים וג׳לים של איזוסטאר. כבר בשעות הבוקר יצאו 3000 ילדים ובני נוער מ-14 בתי ספר לעודד את הרצים עם שלטים ואביזרים, אליהם הצטרפו תושבי העיר שעמדו בצדי הדרך ועודדו את הרצים, ובכל אותו הזמן העיר ממשיכה לחיות מסביב כמו שרק היא יודעת ולמלא את הרצים באנרגיות הכל כך ייחודיות שלה.  


 
נתראה בשנה הבאה ב-23.2.2018. ההרשמה כבר פתוחה! >> www.tlvmarathon.co.il

שיתוף


תגובות